ARKIV

Här på hemsidan kan du läsa om de föreställningar som spelar nu. Nedan finns kalendariet över spelade föreställningar 5 år tillbaka i tiden.

ARKIV

Här på hemsidan kan du läsa om de föreställningar som spelar nu. Nedan finns kalendariet över spelade föreställningar 5 år tillbaka i tiden.

FRIKTION

25/1 Viksjöteatern, Järfälla kl 14.
26/1 Tonsalen, Huddinge barnsöndag kl. 14.
30-31/3 Broscenen, Upplands-Bro
1-2/4 Kungsängens Kulturhus, Upplands-Bro
12/5 Hallunda Folkets hus, Botkyrka
16/5 ZebraDans, Stockholm kl. 13
18/5-20/5 ZebraDans, Stockholm
23/5 ZebraDans, Stockholm kl 13
26/5-30/5 ZebraDans, Stockholm
8/10-10/10 Fylkingen, Stockholm
13/10-16/10 Hallunda Folkets hus, Botkyrka
8-10/10 Fylkingen, Stockholm
13-16/10 Hallunda Folketshus, Botkyrka

ÖAR

28/1-31/1 N3, Trollhättan
12/11-15/11 Shanghai, Kina
19/11-22/11 Shanghai, Kina
26/11-29/11 Shanghai, Kina
3/12-6/12 Hangzhou, Kina
10/12-13/12 Hangzhou, Kina

LÄSA RÖRA?

4/4 Borgholms bibliotek, Öland

HÖR DU VINDEN?

23/1-24/1 Brinkskolan, Täby
27/5 Nockebyhovsskolan, Bromma

LÖVKOJA

14/3 Erskinessalen, Ekerö kl 13
3-12/11 Stadsteatern Vällingby

FRIKTION

14/9 Premiär Kungsängens Kulturhus, Upplands-Bro kl. 13
16/9 Kungsängens Kulturhus, Upplands-Bro
17/9 Kungsängens Kulturhus, Upplands-Bro
23-24/9 Skarpnäcks Kulturhus, Stockholm
25/9 Utbudsdag Västerås

ÖAR

18/1 Scenkonst Sörmland
25/2 Visioni di futuro, visioni di teatro, Bologna, IT kl. 20.30
26/2 Visioni di futuro, visioni di teatro, Bologna, IT kl. 10.30
12/4 Alingsås
13/4 Valfisken, Simrishamn kl. 14
13-17/5 Hallunda Folkets hus, Botkyrka
24-26/5 SpringFestival, Köpenhamn, DK
11-12/11 Ungdomens hus, Enköping

LÄSA RÖRA?

12/2 Fittja, Botkyrka
13/2 Tullinge, Botkyrka
14/2 Hallunda, Botkyrka
15/2 Hallunda bibliotek, Botkyrka offentlig 13.00
20/3 Karby biblioteksfilial, Vallentuna
21/3 Lindholmen, Vallentuna
26/3 Gustavsbergs bibliotek, Värmdö
27/3 Hemmesta bibliotek, Värmdö
28/3 Tumba bibliotek, Botkyrka
29/3 Alby, Botkyrka
10/4 Djurö bibliotek, Värmdö
10-13/9 Norrland
27/9 Tungelsta, Haninge
11/10 Kulturmagasinet Sundsvall
12/10 Matfors bibliotek
13/10 Vibackeskolan, Alnö

HÖR DU VINDEN?

23-25/1 Scenkonst Sörmland
29-31/1 Scenkonst Sörmland
5-7/3 Scenkonst Sörmland
11-14/3 Scenkonst Sörmland
19-21/3 Scenkonst Sörmland
26-27/3 Scenkonst Sörmland
16-17/9 Scenkonst Sörmland
24-26/9 Scenkonst Sörmland
14-16/10 Scenkonst Sörmland
21-24/10 Scenkonst Sörmland
4-8/11Scenkonst Sörmland
18-22/11 Scenkonst Sörmland

LÖVKOJA

16-17/1 Gislaved
18/3 Kårsta, Vallentuna

ÄVENTYR

1-2/4 Broscenen, Upplands-Bro
2-4/4 Kungsängens Kulturhus, Upplands-Bro

ÖAR

19/1 Ulvsättraskolan, Järfälla
20/1 Ulvsättraskolan, Järfälla offentlig 12.00
23/3 Länsmusikens utbudsdag
17/4 Gävleborgs utbudsdag
17-18/5 Skarpnäcks Kulturhus
24-25/4 Fylkingen, Stockholm
26/4 Fylkingen, Stockholm offentliga
20/9 Stockholm Stadsteatern, Utbudsdag Kolla Kultur
3-4/10 Kalmar Konstmuseum, Kalmar
13/10 Dieselverkstaden, Nacka kl. 15.
14/10 Sveateatern, Sundsvall kl. 14.
15-16/10 Sveateatern, Sundsvall
17-18/10 Tonsalen, Huddinge
23/10 Blå Huset, Tensta
24-25/10 Gustavsbergsteatern, Värmdö
11/11 Sagateatern, Linköping kl. 15.
12/11 Sagateatern, Linköping
24/11 Musikverket, Sandviken kl. 12.
29-30/11 Arena Rotebro, Sollentuna

LÄSA RÖRA?

21/1 Barnens eget bibliotek, Ekerö
13/2 Jordbro bibliotek
14/2 Brandbergens bibliotek
15/2 Västerhaninge bibliotek
16/2 Haninge kulturhus bibliotek
17/2 Bergshamra bibliotek offentlig 11.30 och 13.00
21/3 Blackebergs bibliotek
27/4 Vadstena bibliotek offentlig 16
28/4 Söderköpings stadsbibliotek offentlig 14
29/4 Linköpings stadsbibliotek offentlig 11, 12
13/9 Kulturhuset Stadsteatern kl 11.25 och 12.10
21/9 Värnamo bibliotek kl. 14 och 16
13/10 Viksjö bibliotek, Järfälla kl. 11
8/12 Vårby bibliotek, kl 13.

HÖR DU VINDEN?

10/4 Stockholm, Högalidsskolan
17-18/9 Scenkonst Sörmland
24-26/9 Scenkonst Sörmland
8-9/10 Scenkonst Sörmland
19-22/11 Scenkonst Sörmland
26-28/11 Scenkonst Sörmland
3-5/12 Scenkonst Sörmland
11-12/12 Scenkonst Sörmland

OM MÖJLIGT

15-17/1 Sörmland
22-24/1 Sörmland
5-7/2 Sörmland
12-14/2 Sörmland
5-7/3 Sörmland
12-14/3 Sörmland
23-26/4 Västra Götaland
3-4/5 Västra Götaland
4/9 Enbacksskolan, Spånga
24/9-25/9 Enköping
27/9 Enköping
9/10 Utbudsdag Gävleborg

LÖVKOJA

16/3 Riga, Lettland
16-17/4 Bro scenen, Upplands-Bro
18-19/4 Kungsängens Kulturhus, Upplands-Bro
9/9 Teater Tre, Stockholm kl. 13 och 15
21/9 Haninge Kulturhus
22/9 Haninge Kulturhus 13.00

ÖAR

14/10 Premiär Upplands Bro, Kungsängens kulturhus
16-17/10 Upplands Bro, Kungsängens kulturhus
21/10 Västerås. Konstmuseet, Karlsgatan 2
23/25/10 Upplands Bro, Kungsängens kulturhus
10/11 Tyresö

LÄSA RÖRA?

24/3 Upplands-Bro, Kungsängen Premiär
15/9 Upplands Bro, Kungsängens kulturhus

MATA MIG!

17/9 Skånes Dansteater, Fika titta dansa

HÖR DU VINDEN?

17/1 Botkyrka, Tumba scenen
18-19/1 Hallunda
23/1 Botkyrka, Tumba scenen
24-25/1 Skebo Herrgårds asylboende
29/1 Ekerö, Barnens bibliotek, offentlig
16-17/2 Nacka, Dieselverkstan
18/2 Nacka, Dieselverkstan, offentlig kl. 15
11/3 Upplands Bro, Kungsängens kulturhus, offentlig kl.14
21/4 Värmdö, Gustavsbergsteatern

OM MÖJLIGT

27/1 Nacka Dieselverkstan, Dansmässan
7, 9-10/2 Abrahamsbergsskolan, Bromma
13/2 Huddinge, Solfagraskolan
14/2 Huddinge Vista skola
8-11/5 Linköping
18/5 Örebro
4-6/9 Upplands bro
8/9 Upplands bro
11-13/9 Sörmland
18-20/9 Sörmland
2-4/10 Sörmland
9-11/10 Sörmland
17/10 Upplands bro
19/10 Upplands bro
23-25/10 Sörmland
6-8/11 Sörmland
27-29/11 Sörmland
4-6/12 Sörmland

LÖVKOJA

13/3-20/4 Huddinge, verkstäder
25/3 Alingsås, offentlig
24/4 Upplands Bro, Bro
25-26/4 Upplands Bro, Kungsängens Kulturhus
16-17/5 Lidingö, Stadshuset
14-16/11 Västra Götaland, Tanum
17/11 Västra Götaland, Uddevalla
19/11 Västra Götaland, Tjörn

HÖR DU VINDEN?

8/10 Märsta offentlig Nypremiär
18/10 Fylkingen Sthlm
19-20/10 Tyresö

OM MÖJLIGT

25/2 Sjöviksskolan, Årsta
18/3 Genrep Skarpnäcks Kulturhus
19/3 Premiär (offentlig) Skarpnäcks Kulturhus
24/3 Premiär (skol) Kvarnbäcksskolan
13-15/4 Solna
18/4 Sjöviksskolan, Årsta
19/4 Höglandsskolan, Bromma
9/5 Muskö, Haninge
10/5 Kvarnbäcksskolan, Jordbro
7/9 utbudsdag Dieselverkstaden
10+11/10 Botkyrka
13/10 Utbudsdag Scen Galej, Norrköping
15/10 Järfälla familjeföreställning
19/10 Utbudsdag Ronneby
25, 26, 27/10 Täby, Huddinge

MATA MIG!

13/2 Härnösand
14/2-16/2 Sundsvall
25-28/9 Falkhallen, Falkenberg

LÖVKOJA

7/4 Utbudsdag Kultur i Väst Uddevalla
14/4 Utbudsdag Västerås
23/4 Finspång offentlig kl. 15
24/4 Linköping offentlig kl. 15
25/4 Motala skol
10/9 Kulturhuset Kungsängen, Upplands-bro
12-15/9 Kulturumteatern, Märsta
17/9 Folkets hus, Nynäshamn
3/11 Upplands Väsby
7/11 Solna Kulturskola, Spanskt tal
17/11-21/11 Madrid, Spanien

BESÖK VÅR VIMEOSIDA FÖR MER TRAILERS

FRIKTION

25/1 Viksjöteatern, Järfälla kl 14.
26/1 Tonsalen, Huddinge barnsöndag kl. 14.
30-31/3 Broscenen, Upplands-Bro
1-2/4 Kungsängens Kulturhus, Upplands-Bro
12/5 Hallunda Folkets hus, Botkyrka
16/5 ZebraDans, Stockholm kl. 13
18/5-20/5 ZebraDans, Stockholm
23/5 ZebraDans, Stockholm kl 13
26/5-30/5 ZebraDans, Stockholm
8/10-10/10 Fylkingen, Stockholm
13/10-16/10 Hallunda Folkets hus, Botkyrka
8-10/10 Fylkingen, Stockholm
13-16/10 Hallunda Folketshus, Botkyrka

ÖAR

28/1-31/1 N3, Trollhättan
12/11-15/11 Shanghai, Kina
19/11-22/11 Shanghai, Kina
26/11-29/11 Shanghai, Kina
3/12-6/12 Hangzhou, Kina
10/12-13/12 Hangzhou, Kina

LÄSA RÖRA?

4/4 Borgholms bibliotek, Öland

HÖR DU VINDEN?

23/1-24/1 Brinkskolan, Täby
27/5 Nockebyhovsskolan, Bromma

LÖVKOJA

14/3 Erskinessalen, Ekerö kl 13
3-12/11 Stadsteatern Vällingby

FRIKTION

14/9 Premiär Kungsängens Kulturhus, Upplands-Bro kl. 13
16/9 Kungsängens Kulturhus, Upplands-Bro
17/9 Kungsängens Kulturhus, Upplands-Bro
23-24/9 Skarpnäcks Kulturhus, Stockholm
25/9 Utbudsdag Västerås

ÖAR

18/1 Scenkonst Sörmland
25/2 Visioni di futuro, visioni di teatro, Bologna, IT kl. 20.30
26/2 Visioni di futuro, visioni di teatro, Bologna, IT kl. 10.30
12/4 Alingsås
13/4 Valfisken, Simrishamn kl. 14
13-17/5 Hallunda Folkets hus, Botkyrka
24-26/5 SpringFestival, Köpenhamn, DK
11-12/11 Ungdomens hus, Enköping

LÄSA RÖRA?

12/2 Fittja, Botkyrka
13/2 Tullinge, Botkyrka
14/2 Hallunda, Botkyrka
15/2 Hallunda bibliotek, Botkyrka offentlig 13.00
20/3 Karby biblioteksfilial, Vallentuna
21/3 Lindholmen, Vallentuna
26/3 Gustavsbergs bibliotek, Värmdö
27/3 Hemmesta bibliotek, Värmdö
28/3 Tumba bibliotek, Botkyrka
29/3 Alby, Botkyrka
10/4 Djurö bibliotek, Värmdö
10-13/9 Norrland
27/9 Tungelsta, Haninge
11/10 Kulturmagasinet Sundsvall
12/10 Matfors bibliotek
13/10 Vibackeskolan, Alnö

HÖR DU VINDEN?

23-25/1 Scenkonst Sörmland
29-31/1 Scenkonst Sörmland
5-7/3 Scenkonst Sörmland
11-14/3 Scenkonst Sörmland
19-21/3 Scenkonst Sörmland
26-27/3 Scenkonst Sörmland
16-17/9 Scenkonst Sörmland
24-26/9 Scenkonst Sörmland
14-16/10 Scenkonst Sörmland
21-24/10 Scenkonst Sörmland
4-8/11Scenkonst Sörmland
18-22/11 Scenkonst Sörmland

LÖVKOJA

16-17/1 Gislaved
18/3 Kårsta, Vallentuna

ÄVENTYR

1-2/4 Broscenen, Upplands-Bro
2-4/4 Kungsängens Kulturhus, Upplands-Bro

ÖAR

19/1 Ulvsättraskolan, Järfälla
20/1 Ulvsättraskolan, Järfälla offentlig 12.00
23/3 Länsmusikens utbudsdag
17/4 Gävleborgs utbudsdag
17-18/5 Skarpnäcks Kulturhus
24-25/4 Fylkingen, Stockholm
26/4 Fylkingen, Stockholm offentliga
20/9 Stockholm Stadsteatern, Utbudsdag Kolla Kultur
3-4/10 Kalmar Konstmuseum, Kalmar
13/10 Dieselverkstaden, Nacka kl. 15.
14/10 Sveateatern, Sundsvall kl. 14.
15-16/10 Sveateatern, Sundsvall
17-18/10 Tonsalen, Huddinge
23/10 Blå Huset, Tensta
24-25/10 Gustavsbergsteatern, Värmdö
11/11 Sagateatern, Linköping kl. 15.
12/11 Sagateatern, Linköping
24/11 Musikverket, Sandviken kl. 12.
29-30/11 Arena Rotebro, Sollentuna

LÄSA RÖRA?

21/1 Barnens eget bibliotek, Ekerö
13/2 Jordbro bibliotek
14/2 Brandbergens bibliotek
15/2 Västerhaninge bibliotek
16/2 Haninge kulturhus bibliotek
17/2 Bergshamra bibliotek offentlig 11.30 och 13.00
21/3 Blackebergs bibliotek
27/4 Vadstena bibliotek offentlig 16
28/4 Söderköpings stadsbibliotek offentlig 14
29/4 Linköpings stadsbibliotek offentlig 11, 12
13/9 Kulturhuset Stadsteatern kl 11.25 och 12.10
21/9 Värnamo bibliotek kl. 14 och 16
13/10 Viksjö bibliotek, Järfälla kl. 11
8/12 Vårby bibliotek, kl 13.

HÖR DU VINDEN?

10/4 Stockholm, Högalidsskolan
17-18/9 Scenkonst Sörmland
24-26/9 Scenkonst Sörmland
8-9/10 Scenkonst Sörmland
19-22/11 Scenkonst Sörmland
26-28/11 Scenkonst Sörmland
3-5/12 Scenkonst Sörmland
11-12/12 Scenkonst Sörmland

OM MÖJLIGT

15-17/1 Sörmland
22-24/1 Sörmland
5-7/2 Sörmland
12-14/2 Sörmland
5-7/3 Sörmland
12-14/3 Sörmland
23-26/4 Västra Götaland
3-4/5 Västra Götaland
4/9 Enbacksskolan, Spånga
24/9-25/9 Enköping
27/9 Enköping
9/10 Utbudsdag Gävleborg

LÖVKOJA

16/3 Riga, Lettland
16-17/4 Bro scenen, Upplands-Bro
18-19/4 Kungsängens Kulturhus, Upplands-Bro
9/9 Teater Tre, Stockholm kl. 13 och 15
21/9 Haninge Kulturhus
22/9 Haninge Kulturhus 13.00

ÖAR

14/10 Premiär Upplands Bro, Kungsängens kulturhus
16-17/10 Upplands Bro, Kungsängens kulturhus
21/10 Västerås. Konstmuseet, Karlsgatan 2
23/25/10 Upplands Bro, Kungsängens kulturhus
10/11 Tyresö

LÄSA RÖRA?

24/3 Upplands-Bro, Kungsängen Premiär
15/9 Upplands Bro, Kungsängens kulturhus

MATA MIG!

17/9 Skånes Dansteater, Fika titta dansa

HÖR DU VINDEN?

17/1 Botkyrka, Tumba scenen
18-19/1 Hallunda
23/1 Botkyrka, Tumba scenen
24-25/1 Skebo Herrgårds asylboende
29/1 Ekerö, Barnens bibliotek, offentlig
16-17/2 Nacka, Dieselverkstan
18/2 Nacka, Dieselverkstan, offentlig kl. 15
11/3 Upplands Bro, Kungsängens kulturhus, offentlig kl.14
21/4 Värmdö, Gustavsbergsteatern

OM MÖJLIGT

27/1 Nacka Dieselverkstan, Dansmässan
7, 9-10/2 Abrahamsbergsskolan, Bromma
13/2 Huddinge, Solfagraskolan
14/2 Huddinge Vista skola
8-11/5 Linköping
18/5 Örebro
4-6/9 Upplands bro
8/9 Upplands bro
11-13/9 Sörmland
18-20/9 Sörmland
2-4/10 Sörmland
9-11/10 Sörmland
17/10 Upplands bro
19/10 Upplands bro
23-25/10 Sörmland
6-8/11 Sörmland
27-29/11 Sörmland
4-6/12 Sörmland

LÖVKOJA

13/3-20/4 Huddinge, verkstäder
25/3 Alingsås, offentlig
24/4 Upplands Bro, Bro
25-26/4 Upplands Bro, Kungsängens Kulturhus
16-17/5 Lidingö, Stadshuset
14-16/11 Västra Götaland, Tanum
17/11 Västra Götaland, Uddevalla
19/11 Västra Götaland, Tjörn

HÖR DU VINDEN?

8/10 Märsta offentlig Nypremiär
18/10 Fylkingen Sthlm
19-20/10 Tyresö

OM MÖJLIGT

25/2 Sjöviksskolan, Årsta
18/3 Genrep Skarpnäcks Kulturhus
19/3 Premiär (offentlig) Skarpnäcks Kulturhus
24/3 Premiär (skol) Kvarnbäcksskolan
13-15/4 Solna
18/4 Sjöviksskolan, Årsta
19/4 Höglandsskolan, Bromma
9/5 Muskö, Haninge
10/5 Kvarnbäcksskolan, Jordbro
7/9 utbudsdag Dieselverkstaden
10+11/10 Botkyrka
13/10 Utbudsdag Scen Galej, Norrköping
15/10 Järfälla familjeföreställning
19/10 Utbudsdag Ronneby
25, 26, 27/10 Täby, Huddinge

MATA MIG!

13/2 Härnösand
14/2-16/2 Sundsvall
25-28/9 Falkhallen, Falkenberg

LÖVKOJA

7/4 Utbudsdag Kultur i Väst Uddevalla
14/4 Utbudsdag Västerås
23/4 Finspång offentlig kl. 15
24/4 Linköping offentlig kl. 15
25/4 Motala skol
10/9 Kulturhuset Kungsängen, Upplands-bro
12-15/9 Kulturumteatern, Märsta
17/9 Folkets hus, Nynäshamn
3/11 Upplands Väsby
7/11 Solna Kulturskola, Spanskt tal
17/11-21/11 Madrid, Spanien

Av sekretessskäl behöver Vimeo din tillåtelse för att laddas.
Jag godkänner
Av sekretessskäl behöver Vimeo din tillåtelse för att laddas.
Jag godkänner
BESÖK VÅR VIMEOSIDA FÖR MER TRAILERS
Av sekretessskäl behöver Vimeo din tillåtelse för att laddas.
Jag godkänner
Av sekretessskäl behöver Vimeo din tillåtelse för att laddas.
Jag godkänner